Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

4 grudnia 2023 r. kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Akcja ma na celu krzewienie idei bezinteresownej pomocy oraz uwrażliwianie młodzieży na potrzeby innych.

W tym roku swoją obecnością na gali zaszczycili nas: dyrektor Domu Pomocy Społecznej, znajdującego się przy ul. Kontkiewicza 2, pani Anna Herman oraz pani Marta Wójcik, psycholog z częstochowskiego hospicjum - pan Bartosz Wróblewska, a także wolontariuszka Caritas - pani Sofia Miezientieva. Wystąpienia prelegentów wzbogaciła krótka scenka pt. "Zauważyć drugiego człowieka" w wykonaniu uczniów klasy VII a.

Organizatorką Dnia Wolontariatu była pani Klaudia Godek, a współorganizatorami: pani Joanna Gawęda, pani Joanna Zych i pani Anna Urbaniak.