Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie

20 listopada 2023 r. uczniowie klasy I c pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, które mieści się przy ulicy Gilowej w Częstochowie. Zawieźli karmę dla zwierząt.

Pamiętajmy, że nasz stosunek do zwierząt jest miarą człowieczeństwa, a zwierzęta to nasi mali towarzysze. Żadne nasze działanie wobec zwierząt nie pozostaje bez wpływu na ich los, który w pełni zależy od nas ludzi. Ta szczególna odpowiedzialność musi przekładać się na nasze świadome decyzje, które podejmujemy wobec zwierząt. Dla nas, ludzi, zwierzę jest jedynie towarzyszem przez pewną, krótszą lub dłuższą część naszego życia, jednak my dla zwierząt powinniśmy być odpowiedzialnymi opiekunami na całe ich życie. Ty staniesz się jego światem i tylko od Ciebie zależy, czy jego świat będzie „ubogi” i przepełniony smutkiem, czy też „bogaty” i pełen radości.
Taką lekcję życia odebrali uczniowie klasy I c, gdy pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Obecnie na terenie schroniska przebywa około 150 psów i 80 kotów. Karma, którą podarowały dzieci dla zwierząt przebywających w schronisku, zostanie na pewno w pełni wykorzystana.