Miejskie obchody Święta Niepodległości

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach zaborów ojczyzna powróciła na mapę Europy. Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach miejskich związanych z obchodami tej niezwykle ważnej dla naszego kraju rocznicy.

Uczniowie uczestniczyli w marszu i apelu, który odbył się na placu Biegańskiego. W uroczystości wzięły udział władze Częstochowy oraz przedstawiciele organizacji miejskich. Naszymi reprezentantami podczas obchodów Święta Niepodległości byli: Hubert Dąbrowski (VII a), Piotr Zębik (VII b),  Franciszek Piecuch (VII b), Olaf Banaszek (VII b), Joachim Wilk (VII b), Samuel Bajor (VIII a), Bartosz Chlebowski (VIII a), Dawid Dudziński (VIII a). Dziękujemy chłopcom za godne reprezentowanie szkoły.