Sprawozdanie z działalności Rady Rodziców za rok 2022/2023

Szanowni Rodzice!

Zbliża się koniec kadencji Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023. W związku z powyższym przygotowaliśmy krótkie podsumowanie naszej działalności.

Na wstępie jednak pragniemy podkreślić, że wszelkie nasze inicjatywy odbyły się z ogromnym wsparciem ze strony grona pedagogicznego, rodziców oraz uczniów naszej szkoły.

W ciągu całego roku Rada Rodziców pozyskała na swoją działalność statutową środki ze zbiórki dobrowolnych składek oraz z organizacji kiermaszów okolicznościowych i pikniku rodzinnego. Część zebranych środków wydaliśmy m.in. na:

• zakup czekoladowych mikołajów z okazji mikołajek,
  • zakup książek i drobnych upominków dla laureatów konkursów szkolnych/międzyszkolnych, w których startowali uczniowie z naszej szkoły,
  • zakup odblasków dla uczniów w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa organizowanej w naszej szkole we współpracy z policją,
  • doposażenie szkoły w materiały edukacyjne,
  • organizację i oprawę muzyczną imprez na terenie szkoły (dyskoteki, piknik rodzinny) oraz zabawy dla ósmoklasistów,
  • zakup naklejek edukacyjnych, które zostały rozmieszczone na schodach i podłogach na ternie szkoły,
  • zakup nagród i upominków (książki, powerbanki, vouchery do GJ, gry, magnesy okolicznościowe) dla uczniów na zakończenie roku szkolnego.

Szczegółowe rozliczenie finansowe działalności Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023 jest dostępne w załączonym pliku. Pozostałe środki w wysokości 16 976,30 PLN chcielibyśmy przeznaczyć w najbliższym czasie na zakup sprzętu/materiałów, które posłużą uczniom naszej szkoły.

Warto również nadmienić, że udało nam się także nawiązać współpracę z Panem Leszkiem Jerzym Paszkowskim, który prowadził zajęcia plastyczne w ramach uruchomionej Pracowni Plastycznej „Magazyn”, której działalność była również wspierana przez Radę Rodziców.

Na koniec, chcielibyśmy ogromnie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wszelkich naszych inicjatyw, bez których nie udałoby się nam ich przeprowadzić.

Dziękujemy za wsparcie i zaufanie,
Z wyrazami szacunku i poważania,