Pożegnanie pułkownika Józefa Sowy

15  lutego 2023 r. zmarł w wieku 90 lat pułkownik Józef Sowa, prezes Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, działacz społeczny, jeden z ostatnich świadków tragicznych zdarzeń z 1 września 1943 r.

Tego dnia do Wierzchowiska, do gospodarstwa jego rodziców - Franciszki i Józefa, wtargnęli Niemcy poszukujący Żydów ukrywających się w ich zabudowaniach. Pan Józef przeżył obławę, jednak razem z bratem Eugeniuszem widzieli egzekucję rodziców. Pan pułkownik Józef Sowa był zasłużonym dla naszego miasta działaczem społecznym.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 18 lutego w kościele pw. św. Stanisława Kostki.

Cześć wielkiemu patriocie oddali również reprezentanci naszej szkoły. W poczcie sztandarowym uczestniczyli: Dawid Piątek, Jakub Biedroń, Konrad Madys, Sebastian Pęcherski, Dawid Dudziński, Bartosz Chlebowski.