List do Rodziców 14.11.2022

Szanowni Rodzice,

Podstawowym celem funkcjonowania Rady jest reprezentowanie ogółu Rodziców, wspieranie działalności statutowej szkoły oraz działanie na rzecz polepszania jej funkcjonowania. Rada Rodziców jest w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły, a Pani Dyrektor jest otwarta nie tylko na nasze pomysły, ale także na uwagi merytoryczne,   bowiem  sprzyja nam ta sama idea - aby szkoła stała się miejscem bardziej atrakcyjnym do edukacji i rozwoju naszych pociech.

Aby realizować postawione cele Rady Rodziców niezbędne jest pozyskanie środków finansowych, które Rada może zbierać poprzez:

• dobrowolne składki rodziców na fundusz Rady Rodziców (zwany potocznie „komitetem rodzicielskim”),
  • organizowanie przez rodziców kiermaszy i festynów, podczas których możliwa jest sprzedaż produktów wytworzonych przez rodziców i ich dzieci,
  • darowizny od sponsorów.

W praktyce,  spośród wymienionych, największe źródło stanowią wpłaty od Rodziców, o które bardzo prosimy. Z naszej strony pragniemy Was zapewnić, że wszystkie zebrane pieniądze zamierzamy przeznaczać na wsparcie edukacji i atrakcje dla całej społeczności szkolnej,  w tym w szczególności na:

• zakup dyplomów, nagród i upominków okolicznościowych,
  • dofinansowywanie wycieczek,
  • dofinasowanie wyjazdów na olimpiady i konkursy międzyszkolne,
  • dofinansowywanie i organizowanie rozgrywek międzyklasowych,
  • zakup ponadstandardowego wyposażenie szkoły i środków dydaktycznych,
  • organizowanie imprez kulturalnych (koncerty muzyczne, teatrzyki, kino plenerowe),
  • zapewnienie atrakcji na festynach szkolnych,
  • zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Chcemy również podzielić budżet sprawiedliwie, aby wspierał on indywidualne potrzeby uczniów z poszczególnych roczników szkoły (np. opłacanie DJ na dyskotekach dla starszych uczniów, zakup gier interaktywnych dla dzieci z pierwszych klas, itd). Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i propozycje finansowania wszelkich inicjatyw od Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

Drodzy Rodzice, poza Waszym wsparciem finansowym, równie istotne dla funkcjonowania Rady Rodziców jest Wasza zaangażowanie. Wasz czas i pomoc będzie niezbędny m. in. do:

• przygotowywanie upominków/fantów na potrzeby kiermaszy i festynów organizowanych we współpracy z Radą Rodziców,
  • obsługi imprez, na których będziemy pozyskiwać środki finansowe na rzecz funduszu Rady Rodziców,
  • udziału w zajęciach pozalekcyjnych (kółka, spotkania dyskusyjne itp.).

Dlatego prosimy Was o wpłatę środków finansowych na rzecz Rady Rodziców zgodnie z deklaracjami.  Zachęcamy również do zgłaszania trójkom klasowym osób chętnych do prowadzenia kółek zainteresowań o różnej tematyce w ramach zajęć pozalekcyjnych. Będziemy również wdzięczni za wszelkie pomysły dotyczące uatrakcyjnienia pikniku rodzinnego, którego organizacja jest planowana w czerwcu przyszłego roku. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub potrzeby pomocy jesteśmy wszyscy do Waszej dyspozycji.

przy Szkole Podstawowej nr 50
im. gen. W. Sikorskiego w Częstochowie