Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w klasie II a

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które jest zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Książki są jednym z najlepszych źródeł zdobywania wiedzy przez dzieci. Rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy II a wysłuchali wiersza Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa” w wykonaniu aktora Piotra Frączewskiego. Następnie brali udział w różnych zadaniach i zabawach sprawdzających znajomość wysłuchanego wiersza. Utworzyli wesoły pociąg, który wyruszył w podróż przy dźwiękach muzyki oraz wykonali prace plastyczne. Panie Aneta Małek-Juchnik i Iwona Wałęska-Wyrwał liczą, że tego typu przedsięwzięcia przyczynią się do zwiększenia zainteresowania literaturą wśród dzieci.