Raz, dwa, trzy, czytasz ty! - spotkanie z Renatą Piątkowską

30 maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej im. Władysława Biegańskiego Filii nr 20 odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży, panią Renatą Piątkowską. Pisarce towarzyszyła lektorka, pani Elżbieta Malwina Kożurno.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy V d. Autorka opowiedziała dzieciom historię bohaterów książki pt. „Wszystkie moje mamy”. Główną postacią jest Szymon Bauman, chłopiec żydowskiego pochodzenia, który został uratowany z warszawskiego getta przez Irenę Sendlerową. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali także czytanych przez panią Kożurno fragmentów książki.
Wizyta pani Renaty Piątkowskiej wywarła na uczestnikach ogromne wrażenie. Nie było to zwykłe spotkanie autorskie, lecz przejmująca lekcja historii.