• Odwiedziło nas: 6420407

Raz, dwa, trzy, czytasz ty! - podróże po krajach frankofońskich

22 marca 2019 r., w ramach Festiwalu Frankofonii, gościliśmy w naszej szkole pana Michała Malinowskiego, pisarza, pedagoga, opowiadacza i podróżnika.

Pan Malinowski przeprowadził warsztaty, w ramach których zabrał uczniów klas VI a i VI c w „Podróże po krajach frankofońskich”. Pan Michał opowiedział szóstoklasistom bajki, m. in. z Afryki i z Kanady.

Uczniowie poznali historię niewidomego, który widział uszami, chłopca, który za życie foczki oddał to, co miał najcenniejszego oraz historię chłopca, który zdołał kupić dom za 5 zł. Każda opowieść kończyła się pięknym morałem.

Po wspaniałych bajkach, szóstoklasiści tworzyli własne opowieści w postaci trójwymiarowej książeczki. Opowiadali wymyślone przez siebie historie kolegom i koleżankom.

Spotkanie z panem Michałem Malinowskim odbyło się dzięki uprzejmości Instytutu Francuskiego w Warszawie.