Wyjście na cmentarz

18 października 2018 r. klasa III a wybrała się na Cmentarz Kule, aby oddać hołd tym, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

W związku z tym, że dzień był bardzo ładny, cmentarz odwiedzało wiele osób. Trzecioklasiści spotkali uczniów ze starszych klas naszej szkoły oraz innych placówek. Dzieci odwiedziły mogiły poległych żołnierzy oraz cywilów rozstrzelanych przez okupantów. Trudno im było uwierzyć, że wielu żołnierzy zginęło tak młodo... Uczniowie zapalili światełka na ich grobach na znak, że naszym obowiązkiem jest pamiętać o tym, że to właśnie poświęceniu żołnierzy zawdzięczamy wolną Polskę.

To była bardzo wzruszająca i pouczająca wyprawa. Niestety, z powodu niedoskonałości sprzętu fotograficznego nie udało się zrobić zdjęć, ale trzecioklasiści udokumentowali wyjście rysunkami.