Wtorek, 2018-07-17

• Odwiedziło nas: 2091685
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Osiągnięcia sportowe uczniów klas IV-VI w roku szkolnym 2012-2013 - I półrocze

Współzawodnictwo sportowe rozpoczęło się już we wrześniu. Jako pierwsi rozpoczęli biegacze uczestnicząc w XXIII Złotej Mili Częstochowy. W dniu 12.09.12 r. uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania 0,5 mili ulicami Kilińskiego, Skrzyneckiego, Dąbrowskiego. Meta usytuowana była na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. W gronie 700 uczestników wystartowało 21 uczniów naszej szkoły.

Wyniki – dziewczęta:

- 16 miejsce – Sandra Ryszczyk, kl. VA

- 19 miejsce – Julia Gaszler, kl. VI A

- 35 miejsce – Olga Kwiendacz, kl. VI A

- 57 miejsce – Natalia Makówka, kl. VA

- 79 miejsce – Maja Nowakowska, kl. VI A

- 82 miejsce – Zuzanna Hajduś, kl. VI B

- 90 miejsce – Karolina Radecka, kl. VI A

- 95 miejsce – Paulina Wiecław, kl. V A

- 105 miejsce – Paulina Stala, kl. VI B

- 127 miejsce – Liwia Rogula, kl. V B

Sklasyfikowani 145 dziewcząt zez szkół podstawowych.

Wyniki – chłopcy:

- 9 miejsce Mateusz Michalski, kl. V C

- 25 miejsce Marcin Kostrzewa, kl. VI A

- 26 miejsce Michał Nowak, kl. V C

- 61 miejsce Tomasz Suliga, kl. VI B

- 69 miejsce Piotr Malicki, kl. VI A

- 72 miejsce Kacper Paluch, kl. V C

- 96 miejsce Maciej Nabiałczyk, kl. VI B

- 103 miejsce Dawid Mogilski, kl. VI A

- 104 miejsce Bartosz Rybak, kl. VI A

120 miejsce Patryk Stępień, kl. VI B

173 miejsce Adrian Ciszewski, kl. VI A

W tym biegu sklasyfikowano 206 chłopców. Wszystkie wyniki i galerię zdjęć z imprezy można zobaczyć na stronie internetowej Częstochowskiego Klubu Sportowego „Budowlani” (www.cksbudowlani.pl).

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli także Mistrzostwach Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców, w rozgrywkach brało udział 25 szkół. Nasi uczniowie zajęli 4 miejsce, a drużynę tworzyli: M. Kostrzewa (kapitan), B. Ratecki, K. Czechowski, M. Michalski, M. Nowak, P. Rosiński, F. Głusek, W. Nikiel, M. Nabiałczyk i T. Suliga.

W dniu 27.09.12 r. rozegrano przy Lasku Aniołowskim Mistrzostwa Częstochowy Szkół Podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Głównym organizatorem był Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie, Szkoła Podstawowa nr 50 była współorganizatorem. Dziewczęta miały do pokonania 6x800 m, w gronie 19 zespołów nasze zawodniczki zajęły 11 miejsce. Sztafetę tworzyły: O. Kwiendacz, kl. VI A, K. Radecka, kl. VI A, J. Gaszler, kl. VI A, Natalia Kowalik, kl. VI A, M. Nowakowska, kl. VI A i S. Ryszczyk, kl. V A. Chłopcy mieli do pokonania dystans 6x1000 m i wśród 22 zespołów wywalczyli 7 miejsce. Drużynę chłopców tworzyli: M. Kostrzewa, kl. VI A, W. Nikiel, kl. VI B, B. Ratecki, kl. VI A, M. Biedroń, kl. V B, Marek Grych, kl. V C i M. Michalski, kl. V C. Szczegółowe wyniki i galerie zdjęć można obejrzeć na stronie www.szs.pdg.pl

W Rejonowych Mistrzostwach w sztafetowych biegach przełajowych drużyna chłopców w składzie: M. Kostrzewa, kl. VI A, B. Ratecki, kl. VI A, M. Biedroń, kl. V B, M. Michalski, kl. V C, M. Nowak, kl. V C i T. Suliga, kl. VI zajęła VIII miejsce.

W Turnieju Dzielnicowym Ośrodków Sportu Szkolnego w mini piłce siatkowej zespół dziewcząt w składzie: A. Laska – kl. VI B, Z. Hajduś – kl. VI B, M. Nowakowska – kl. VI A, J. Gaszler – kl. VI A. W. Bazan – kl. VI B, N. Stolarska – kl. VI B. M. Mikulska – kl. VI B. O. Pich – kl. VI B, J. Szałkowska – kl. VI B i W. Skowron – kl. VI B na 5 drużyn startujących zajął II miejsce.

W Międzyszkolnym Turnieju Czwórek Siatkarskich Dziewcząt zorganizowanym przez Politechnikę Częstochowską szkolna czwórka w składzie: A. Laska, Z. Hajduś, M. Nowakowska, N. Stolarska w konkurencji 10 drużyn zajęły II miejsce.

W Mistrzostwach Częstochowy w mini piłce siatkowej dziewczęta w trakcie rozgrywek zajmowały V – VI miejsce na 12 drużyn startujących – nazwiska uczennic jw.

Został na terenie szkoły zorganizowany Turniej Tenisa Sportowego, w którym wzięło udział 13 zawodników i zawodniczek. I miejsceM. Nowakowska, II miejsce – Z. Hajduś, III miejsce – K. Radecka.