Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Śladami Chrześcijaństwa w Polsce

30 maja 2016 r. uczniowie Aleksander Kozerski i Piotr Rakoczy z klasy V a zdobyli I miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Śladami Chrześcijaństwa w Polsce – 1050 Rocznica Chrztu Polski”. Konkurs składał się z pięciu etapów, w których chłopcy odpowiedzieli na ponad sto pytań ze znajomości historii Polski. Nasi piątoklasiści okazali się bezkonkurencyjni, pokonując uczniów z piętnastu szkół. W nagrodę chłopcy otrzymali tablety.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 30 w Częstochowie. Współorganizatorami byli: Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie, Szkoła Podstawowa nr 25 oraz Szkoła Podstawowa nr 47. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Częstochowy, Pan Krzysztof Matyjaszczyk, Starosta Powiatu Częstochowskiego, Pan Andrzej Kwapisz, dyrektor Caritas, ksiądz Marek Bator oraz Poseł na Sejm RP, dr hab. Konrad Głebocki. Sponsorem nagród był METAL UNION.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Turlejska.