Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Spotkania z Mikołajem

Jak co roku Święty Mikołaj nie zawiódł i przybył także do dzieci zgromadzonych w Parafii św. Maksymiliana na Mszy świętej o godzinie 11:00 i 15:00 oraz w środę, 10 grudnia w Katolickim Ognisku Wychowawczym.

W niedzielę 7 grudnia 2014 r., wszystkie pociechy te starsze i młodsze z niecierpliwością czekały na przyjście wyjątkowego gościa. Wreszcie radosnym dźwiękiem dzwonków aniołki zasygnalizowały, że oczekiwany Mikołaj jest tuż tuż. I stało się, stanął wśród dzieci i dorosłych z uśmiechem na twarzy. W ręku trzymał pastorał, a na plecach niósł wielki czerwony worek z prezentami. Najpierw podjął dialog z dziećmi na temat ich zachowania i postępów w nauce w czasie minionego roku. Nie omieszkał zapytać też rodziców, jak to z tą grzecznością i chęcią do pracy bywało naprawdę. A potem cały korowód dzieciaków otoczył świętego, by być blisko niego i otrzymać z jego rąk zasłużone podarki.