Dzieci kochają Mikołaja

W miesiącu grudniu dzieci w wielu krajach świata, częściej niż w innych miesiącach otrzymują prezenty. U nas też ta reguła się potwierdza. Czas obdarowywania się upominkami rozpoczyna się w dniu Świętego Mikołaja, który przypada 6 grudnia.

W naszej szkole mikołajkowe świętowanie przypadło na piątek, 5 grudnia 2014 r. Uczniowie klas IV - VI wymieniali się prezentami w ramach swoich społeczności. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami i opiekunami spośród rodziców piątkowe mikołajkowe przedpołudnie spędzili w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na spektaklu: „Kopciuszek”. Tam też odwiedził dzieci Mikołaj. Sztuka nie potrzebowała rekomendacji, bowiem tę jedną z najpiękniejszych baśni świata zna każde dziecko i każdy dorosły. W tej uwspółcześnionej wersji słynnej baśni braci Grimm przed oczyma widzów pojawiła się cała galeria postaci: Kopciuszek, dobra Wróżka, Siostra Przemądrzała, Siostra Głupiutka, Królewicz, Trębacz oraz uroczy, choć trochę leniwy Szczur. Świat magii, zaklęć i czarów, ciekawa scenografia i mnóstwo piosenek zachwyciły wszystkich tu obecnych. Przedłużeniem atmosfery magicznego świata baśni, w którym dobro zawsze zwycięża, a marzenia się spełniają, było pojawienie się na scenie postaci Świętego Mikołaja z ogromną ilością prezentów, które cierpliwie, z uśmiechem, wręczał kolejno dzieciakom. Cóż dodać? Wszystkie dzieci Mikołaja kochają. Wszystkie dzieci na niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, każde dziecko z prezentów się cieszy.