W tygodniu zdrowia

Na temat zdrowego trybu życia jest coraz głośniej. Dużo mówi się o zdrowej diecie, aktywności fizycznej czy szkodliwości używek. Zdrowy styl życia to jednak nie tylko dbanie o nasze ciało i organizm, to coś więcej.

Przekonywały do tego lekcje, podczas których uczniowie klas: II a, II b oraz IV b zostali zaznajomieni z podstawowymi czynnikami zdrowego stylu życia, jakimi są: właściwa dieta, aktywność fizyczna, unikanie czynników szkodliwych, umiejętność odpoczywania i właściwego podejścia do życia. Nie można ich traktować wybiórczo. Samo picie wody mineralnej, wprowadzenie do diety warzyw i owoców, czy sporadyczne bieganie jest dalekie od zdrowego stylu życia. Prezentacja multimedialna, wykład, ożywiona dyskusja, quizy i konkursy wiedzy to metody zastosowane podczas zajęć prowadzonych przez uczennice klasy VI c, Marię Pabin i Magdalenę Cichoń oraz nauczycielkę, panią Aleksandrę Słaby.