Pasowanie na Świetlika

Przyjęcie do Świetlikowej Gromady nowych uczniów odbyło się w naszej szkole 20 października 2014 roku.

Dzieci zostały przywitane przez starszych kolegów recytacją wierszy. Następnie podczas pasowania miały do wykonania różne zadania. Pierwszą próbą było rozwiązanie testu „Prawda czy fałsz”.  Zadanie polegało na odgadnięciu, które z czytanych zdań jest prawdziwe. Kolejną próbą była próba dotyku. Pasowany Świetlik losował z zamkniętymi oczami przedmiot i musiał przez dotyk zgadnąć, co to jest. Kolejną była próba smaku. Każde dziecko musiało zjeść kawałek cytryny i uśmiechnąć się. Wszystkie próby dzielne Świetliki przeszły pomyślnie. Potem  nastąpiło składanie przyrzeczenia i pasowanie na „Świetlika”. Na koniec uczniowie złożyli swoje podpisy, w formie rysunków, przy tekście przysięgi. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.