Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie

Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter rozpoczął swoją działalność w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie w październiku 2012 r.

Uczestnikami Klubu są dzieci z klasy II c w liczbie 26 osób. Nauczycielki, które prowadziły zajęcia w Klubie to wychowawczyni klasy II c – pani Małgorzata Malczyk i logopeda – pani Iwona Wałęska. W pierwszym roku działalności Klubu uczniowie byli wdrażani do zasad klubowych i zachęcani do czytelnictwa. Klub w pełni rozwinął się w drugim roku swojej działalności. Od września 2013 roku do maja 2014 roku uczniowie klasy II c wzięli udział w wielu spotkaniach czytelniczych mających na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Nauczycielki korzystały z proponowanych przez wydawnictwo Nowa Era scenariuszy, ale również tworzyły swoje własne scenariusze zajęć i organizowały ciekawe spotkania uczniów z literaturą dziecięcą. W tym roku szkolnym 26 uczniów przeczytało łącznie 572 książki (w tym również czasopisma „Świerszczyk”). Na zakończenie działalności Klubu uczniowie stworzyli książkę o swojej klasie w przyszłości. Idea czytelnictwa i aktywne uczestniczenie w działalności Klubu pozwoliły niektórym dzieciom rozwinąć swoje talenty pisarskie.