„Dzieci Dzieciom”

Uczniowie klas IIc oraz IIIc skorzystali z zaproszenia wystosowanego przez współpracujący z naszą szkołą Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy

w Gromadzicach /woj. łódzkie/ i wybrali się z nauczycielami do Wielunia na uroczysty koncert „Dzieci Dzieciom".

24 marca br. w Kinie „Syrena" w Wieluniu zgromadziło się ponad 600 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

W loży honorowej zasiedli przedstawiciele władz miejsckich i samorządowych, instytucji współpracujących z ośrodkiem oraz lokalnych mediów.

W imieniu gospodarzy progranu zabrał głos dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach, Andrzej Lach.

Dwugodzinny koncert to przepiękne widowisko artystyczne, w którym zaprezentowali się wszyscy podopieczni Ośrodka w Gromadzicach.

Widok pięknych kostiumów, setek starannie dobranych rekwizytów, gra świateł, fasynujące pląsy aktorów i ich żartobliwe śpiewy utrzymywaly publiczność w stałej dyspozycji do braw, owacji i wspólnej zabawy.

Wzruszającym podziękowaniom nie było końca. Gospodarze żegnali wszystkich gości smacznymi słodyczami i kolorowymi balonikami, i zapraszali na kolejne spotkania do siebie, do Gromadzic.

- SP nr 50 z pewnością zagości u Was - mówiły, w imieniu naszej społeczności szkolnej, nauczycielki: Aleksandra Słaby, Elżbieta Borkowska i Maria Ogrodniczak.