O projekcie

Nasza placówka jest twórcza! Chętnie podejmujemy się nowych zadań, aby lepiej i efektywniej kształcić naszych podopiecznych. Wykorzystujemy w tym celu nie tylko własne doświadczenia, ale i te podpowiedziane przez innych.

Jedną z takich "podpowiedzi" jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa projekt edukacyjny "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".

Dotyczy on uczniów klas pierwszych. Jako pierwsza zadania projektu realizowała Pani Aleksandra Włodyga, w następnym roku Pani Elżbieta Borkowska, w tym roku szkolnym Pani Marta Kokot. W pracy z uczniami wykorzystywane są udostępnione pomoce dydaktyczne.

Projekt oparty jest na teorii Howarda Gardnera, który zakłada istnienie w każdym dziecku ośmiu inteligencji: językowej, ruchowej, matematyczno-logicznej, wizualno-przestrzennej, przyrodniczej, muzycznej, inetrpersonalnej, intrapersonalnej.

Projekt było odpowiedzią na konkurs ogłoszony w 2008 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Koncepcja projektu jest oparta na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, każde może osiągnąć sukces.

W celu realizacji założeń projektu w naszej placówce organizowane są zajęcia pozalekcyjne, skierowane do uczniów klas pierwszych.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem internetowym www.pierwszaki.eu.