Spotkanie z wiosennym przebudzeniem

Wiosna właściwie zagościła na dobre. Zdążyła na czas - można powiedzieć - zgodnie z kalendarzową dokładnością i od razu zaczęła inspirować do różnych wyzwań.

Odczuli to też na własnej skórze uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły przeżywając lekcję pod hasłem: „Z myślą o wiośnie..."

Tym razem przy tablicy zamiast nauczycielek stanęły przed nimi dwie specjalistki od pomagania odkrywania w sobie samym drzemiących pokładów piękna, siły i witalności, Marta i Paulina Poch z Gabinetu Kosmetycznego „Bi - JU" w Częstochowie.

Ciekawy wykład połączony z fachowym pokazem, wartki tok spotkania na temat zdrowego stylu życia i bycia, aury elegancji oraz blasku kultury osobistej zachęcały uczestników spotkania do dialogu.

Pytania rodzące się na żywo zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców dotyczyły właściwej pielęgnacji włosów, twarzy, skóry dłoni i stóp, odpowiedniej garderoby i obuwia - na różne okazje - z myślą

o własnym zdrowiu i estetycznym wyglądzie. Uczniowie chętnie skorzystali także z krótkich indywidualnych konsultacji.

Ta wiosenna lekcja uświadomiła im wartość, że właśnie teraz - we własnej wiośnie życia, warto inwestować w swoje zdrowie, by cieszyć się nim też w przyszłości jak najdłużej. Realizatorkami spotkania były nauczycielki SP nr 50 Aleksandra Słaby i Maria Ogrodniczak.