Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

• Odwiedziło nas: 6451935

Boże Narodzenie z siostrą Mileną

19 grudnia 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji „Boże Narodzenie z siostrą Mileną”. Zadaniem uczniów było udekorowanie choinki na Placu Biegańskiego w Częstochowie.

Choinek było szesnaście, a szkół i przedszkoli trochę więcej, dlatego jedną choinkę mogły dekorować dwie lub nawet trzy szkoły. Nasze ozdoby zostały wykonane z szyszek różnych drzew. Na choince zawisły: anioły, krasnale, renifery, szyszki z brokatami, ozdobnymi pomponami i wstążkami. Ozdoby wykonały dzieci z klasy III b z pomocą pani Anny Urbaniak oraz pani Marii Ogrodniczak. Na szczytowych gałązkach świerku ozdoby pomagała zawieszać pani Joanna Stacherczak.
Na zakończenie akcji każda szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom z rąk Wiceprezydenta Miasta Częstochowy, pana Ryszarda Stefaniaka.
Organizatorami akcji byli: Urząd Miasta Częstochowy, Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego, Zespół Szkół Gastronomicznych, Zespół Szkół Technicznych oraz siostra Milena ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa.