Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie

8 września 2022 r. na stadionie CKS Budowlani odbyło się niezwykłe wydarzenie sportowe - „Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie”.

Była to pierwsza edycja cyklu. W Polsce odbyło się łącznie 16 zawodów eliminacyjnych ze wszystkich województw, a finał odbędzie się w Warszawie.

Do Częstochowy przyjechały drużyny z całego województwa śląskiego. Do sportowej rywalizacji stanęło 378 młodych sportowców z rocznika 2011 i 2012, między innymi z: Katowic, Rudy Śląskiej, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Bytomia, Raciborza, Gliwic, Żywca, Pszczyny, Chorzowa, Częstochowy i okolic.

Każdy zawodnik musiał ukończyć dwie konkurencje: biegową (60 m lub 300 m) i techniczną (skok w dal, skok wzwyż lub rzut piłeczką palantową). Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe: okolicznościową koszulkę, upominki od sponsorów, dyplom uczestnictwa oraz talon na posiłek.

Impreza miała na celu: wyłonienie talentów, popularyzację lekkiej atletyki, promocję postaw patriotycznych oraz prospołecznych, wyrównywanie szans dzieci w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej, promocję zdrowego i aktywnego stylu życia.

Na stadionie w Częstochowie z uczestnikami imprezy spotkali się byli reprezentanci Polski - biegaczka Zuzanna Radecka i specjalista w chodzie sportowym Jakub Jelonek.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Julia Jędrasiak (5 a), Marta Kula (5 b), Anna Kucharska (5 b), Maria Ślemp (5 b), Natalia Muskała (5 b), Paulina Gadalińska (5 b), Lena Nowak (5 c), Julia Kapkowska (5 c), Natalia Szymala (5 c), Wiktoria Wicher (5 c).

Chłopcy wystąpili w składzie: Mateusz Cichoń (5 a), Hubert Cieślak (5 a), Mateusz Bedlechowicz (5 b), Jakub Żebrowski (5 b), Franciszek Maciążek (5 b), Kacper Pańtak (5 c).

W klasyfikacji indywidualnej chłopców srebrnym medalistą w biegu na 300 m został Mateusz Cichoń. Mateusz w ogólnej punktacji dwuboju zajął 9 miejsce i będzie reprezentował województwo śląskie w ogólnopolskim finale w Warszawie.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły, gratulujemy sportowej postawy i ogromnej waleczności. Za Mateusza będziemy trzymać kciuki i poinformujemy o jego dalszych sukcesach.

Opiekunką uczniów była pani Elżbieta Wagner.