Świecimy na niebiesko

W dniach od 28.03.2022 r. do 01.04.2022 r. w naszej szkole trwa Tydzień wiedzy o autyzmie - świecimy na niebiesko.

We wszystkich klasach podczas lekcji wychowawczych odbywają się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie problemy z komunikacją, postrzeganiem świata i rozumieniem relacji społecznych mają osoby autystyczne. Po zajęciach uczniowie wspólnie wykonują plakat dotyczący autyzmu. Efekty ich pracy można zobaczyć rozwieszone na szkolnych korytarzach.

Punktem kulminacyjnym naszej akcji będzie dzień 4 kwietnia, kiedy to „zaświecimy się na niebiesko”. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do założenia tego dnia ubrania w kolorze niebieskim. W ten sposób okażemy swoją solidarność z osobami z autyzmem.

Oto kilka informacji dotyczących autyzmu, zachęcamy do ich obejrzenia:

Powyższe materiały pochodzą ze strony: https://eduspecjalni.blogspot.com/