Tajemniczy świat baśni

„Baśnie są bardziej niż prawdziwe, nie dlatego iż mówią nam, że istnieją smoki, ale że uświadamiają, iż smoki można pokonać” (G. K. Chesterton)

3 marca 2022 r. uczniowie klasy I C w ramach innowacji czytelniczej „Spotkanie z książką - część I” uczestniczyli w spotkaniu on-line z pracownikiem Areoklubu Częstochowskiego, panią Emilią Wróbel.

Gość przeczytał dzieciom ukraińską baśń pt. „Marynka i Irynka” ze zbioru „Tajemniczy świat baśni”. Uczniowie z dużym zaangażowanie słuchali pięknej opowieści, której przesłaniem jest niesienie pomocy osobom w potrzebie. Po wysłuchaniu opowieści przyszedł czas na rozmowę na temat treści baśni i tego, co z niej zapamiętały dzieci oraz na pytania do gościa. Następnie pani Emilia Wróbel opowiedziała pierwszoklasistom, co można zobaczyć, odwiedzając Aeroklub Częstochowski, jakie modele samolotu są w jego posiadaniu oraz ile trzeba mieć lat, aby  rozpocząć naukę latania.
Więcej na temat działalności aeroklubu można się dowiedzieć klikając w link:
Aktualności - Aeroklub Częstochowski (aeroklub-czestochowa.org.pl)