Świetlicowe konstrukcje

Budowanie z klocków to codzienność świetlicowa już od wielu lat. Na początku dzieci bawiły się tradycyjnymi drewnianymi klockami, następnie zaś także innymi klockami, takimi jak Lego Duplo, Creator czy Mini Wafle.

Warto wspierać dzieci w zabawie i pozwolić im odkrywać klocki inne od wszystkich, na przykład takie, z których na pierwszy rzut oka nie wiadomo jak budować i co można z nich stworzyć. Przekraczanie pewnych schematów myślowych, odejście od tradycyjnego budowania pozwala starszym dzieciom myśleć bardziej otwarcie i tworzyć własne niebanalne projekty.
Nic tak nie rozwija kreatywności, myślenia przestrzennego, motoryki i wyobraźni dziecka, jak budowanie z klocków. Klocki, to jedna z najbardziej rozwijających zabawek, jakie możemy zaoferować dziecku. Budowanie, kreowanie i tworzenie nowych budowli czy pojazdów z rozsypanych elementów rozwija u dziecka wyobraźnie przestrzenną, uczy planowania i narracji, a także rozwija umiejętności motoryczne.