Warsztaty z Anną Litwinek

6 maja 2021 r. w ramach projektu „Czytanie ma moc!” uczniowie klasy III c uczestniczyli w warsztatach z Anną Litwinek, autorką książki „Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników”.

W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, kim są awiatorzy oraz czy latanie sprawia im przyjemność. Poznali także historię Franciszka Żwirko i Stanisława Wigury oraz tajniki alfabetu lotniczego.
Pani Anna Litwinek przeczytała uczniom fragment swojej książki. Następnie zapoznała trzecioklasistów z działaniem kodu, którym posługują się piloci. Po wypełnieniu kart pracy dzieci miały możliwość rozmowy z gościem. Najczęściej padały pytania dotyczące procesu powstawania książki, pasji autorki związanej z lotnictwem oraz pomysłu na kolejną opowieść.