Smartfon w książce czy książka w smartfonie?

Uczniowie naszej szkoły, Wiktoria Zych i Igor Szałek z klasy I b, znaleźli się w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „Smartfon w książce czy książka w smartfonie? Pomysł-Projekt-Inspiracja”.

Konkurs został zorganizowany przez NASK Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie. Do konkursu zgłoszono ponad pół tysiąca prac. Zadaniem konkursowym było opracowanie dowolnej gry planszowej związanej z tematyką lektury szkolnej w klasach I - III. Wiktoria i Igor okazali się najlepsi w swojej kategorii wiekowej, opracowując grę na podstawie lektury „Pamiętnik Czarnego Noska” autorstwa Janiny Porazińskiej. Gra pt. „Gdzie jesteś, Czarny Nosku?” została przygotowana pod kierunkiem opiekunki szkolnego koła plastycznego świetlicy, pani Joanny Zych.

Informacje o konkursie oraz wyniki można znaleźć na stronie internetowej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej - https://ose.gov.pl/konkurs-smartfon-w-ksiazce.