Nagrody w konkursie Odblaski ratują życie rozdane!

10 stycznia 2020 r. odbyła się szczególna uroczystość – gala laureatów konkursu plastycznego Odblaski ratują życie zorganizowanego przez naszą szkołę oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji pod honorowym patronatem prezydenta miasta Częstochowy pana Krzysztofa Matyjaszczyka. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły Radio Jura oraz Życie Częstochowy i Powiatu.

W konkursie wzięło udział ponad 100 uczniów klas I–VIII częstochowskich szkół, a jego celem było podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze poprzez uświadamianie im korzyści płynących z noszenia elementów odblaskowych.

O randze konkursu i szczególnej potrzebie różnorodnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczniów świadczy obecność znamienitych gości: pana Ryszarda Stefaniaka – zastępcy prezydenta miasta Częstochowy, pani Krystyny Stefańskiej – radnej miasta Częstochowy, pana asp. szt. Tomasza Gromka – zastępcy naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, pana Piotra Grzybowskiego – dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie, pana Arkadiusza Kobieli – przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów KMP w Częstochowie,  pana Daniela Zycha – przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pani Teresy Szajer – redaktor naczelnej gazety Życie Częstochowy i Powiatu oraz pani Pauliny Kucharczyk reprezentującej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie oraz Dzielnicowy Ośrodek Społeczności Lokalnej Północ.

Komisja powołana przez organizatorów przyznała 6 nagród głównych – trzy w kategorii uczniów klas I – III i trzy – w kategorii uczniów klas IV – VIII, 11 nagród specjalnych oraz 6 wyróżnień. Nasze przedsięwzięcie poparły inne instytucje, które ufundowały nagrody dla  uczestników konkursu. Do sponsorów, którym wyrażamy wdzięczność za włączenie się w akcję służącą bezpieczeństwu uczniów, należą:

– Miejski Zarząd Dróg i Transportu;

– Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie oraz  Zarząd Terenowy Zawodowych Związków Policjantów;

– Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF ,,Pegaz”;

– Szkoła Tańca Ballerina;

– Aeroklub Częstochowski –lotnisko w Rudnikach;

– kino Iluzja OKF w Częstochowie;

– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Częstochowie;

– Kluby Fitness: Forma oraz Taurus.