Paczuszka dla Maluszka

W grudniu 2019 r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję charytatywną „Paczuszka dla Maluszka”.

Wolontariusze z naszej szkoły podjęli współpracę z Fundacją „Małych Stópek” ze Szczecina, która wspiera Domy Samotnych Matek i Domy Dziecka w całej Polsce. Do szkoły zakupiona została na koszt fundacji żywa, pachnąca choinka, którą uczniowie naszej szkoły mogli przyozdobić specjalnie przygotowanymi przez fundację papierowymi bombkami. Każdy, kto przyniósł jakiś drobny dar do pielęgnacji niemowląt (pieluszki, kosmetyki, chusteczki nawilżane oraz suche i inne), mógł zawiesić „swoją” bombkę na choince, tym samym pomagając wolontariuszom przygotować paczuszkę dla maluchów z Domu Samotnej Matki przy ulicy Staszica w Częstochowie.