Jasełka w glanach

16 grudnia 2019 r. uczniowie klasy VII C pod opieką pani Klaudii Godek przedstawili „Jasełka w glanach” w częstochowskim hospicjum przy ulicy Krakowskiej 45A.

Opowieść z przesłaniem, w jaki sposób postępować i żyć, by w ferworze przedświątecznych przygotowań nie zatracić sensu Świąt Bożego Narodzenia, została znakomicie przedstawiona przez młodych aktorów, których podopieczni hospicjum przyjęli z wielkim aplauzem. Na koniec przedstawienia zaśpiewane zostały kolędy w języku polskim i pastorałki w języku angielskim, które przygotowały z uczniami pani Monika Matyja i pani Aleksandra Kaptur.

Młodzież z naszej szkoły podarowała również podopiecznym kartki świąteczne zrobione przez przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 2, 14 i 26 w Częstochowie.

Uczniowie otrzymali podziękowanie w formie dyplomu za bezinteresowną pomoc i wsparcie na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Pięknym upominkiem był także bożonarodzeniowy aniołek wykonany ręcznie przez pacjentów, który trafił w ręce uczniów klasy VII C.