Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Dzień Wolontariatu

5 grudnia 2019 r. w naszej szkole po raz kolejny został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Głównym celem spotkania było rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania i niesienia bezinteresownej pomocy oraz budzenia wrażliwości i otwartości na rzecz potrzebujących. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji pani Natalii Piórkowskiej z „Domu Serca” oraz księdza Jacka Marcińca i pana Michała Pelca z Ruchu Katolickiego BETEL. Zaproszeni goście opowiedzieli o swojej przygodzie z wolontariatem, zachęcając młodzież do współdziałania z organizacjami społecznymi i środowiskiem pozaszkolnym. Całość wzbogaciła scenka o niesieniu innym dobra i pomocy w wykonaniu uczniów z klasy VII A. Organizatorkami spotkania były panie Anna Urbaniak i Klaudia Godek.