Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Zabawy konstrukcyjne

Zabawy konstrukcyjne to jedna z najbardziej lubianych przez uczniów form spędzania czasu w świetlicy, niezwykle korzystnie wpływająca na ich rozwój.

Zabawy konstrukcyjne z użyciem różnych klocków doskonale sprawdzają się w młodszym wieku szkolnym i ewoluują wraz z wiekiem dziecka. Klocki to uniwersalna zabawka lubiana przez dzieci od najmłodszych lat. Są idealne zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców i powinny znaleźć się wśród zabawek każdego dziecka. Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność oraz stymuluje myślenie przestrzenne. Uczniowie tworzą konstrukcje z różnych elementów, dzięki czemu rozwijają swoją kreatywność. Takie zabawy znakomicie pobudzają wyobraźnię i wyzwalają pomysłowość. Samodzielna praca nad konstrukcją uczy koncentracji, skupienia i obserwacji, a także planowania kolejnych etapów budowli. Dziecko samo tworzy coś zupełnie nowego, jest tego sprawcą i może urzeczywistniać wytwory swojej wyobraźni - taka zabawa daje bardzo wiele radości i satysfakcji.