„Szkoła pamięta”

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

W ramach tej inicjatywy Szkolne Koło Wolontariatu oraz klasy VIII podjęły różne działania, których celem było upamiętnienie ważnych dla Częstochowy i naszej placówki postaci oraz wydarzeń. Jak co roku w dni okalające Święto Zmarłych uczniowie porządkowali groby i zapalali znicze, wspominali bliskich oraz tych, którzy w szczególny sposób zapisali się w historii naszego narodu oraz naszego regionu. W tym roku udział w akcji „Szkoła pamięta” zmotywował uczniów do podjęcia jeszcze innych działań. Były to takie inicjatywy, jak:
- zbiórka zniczy na terenie szkoły,
- wyjście wolontariuszy SKW na cmentarz Kule pod opieką pani Klaudii Godek oraz księdza Zygmunta Filipczyka, w ramach którego w porozumieniu z dyrektorem cmentarza porządkowano groby żołnierskie, mogiły powstańców, zmarłych duchownych, znanych osób, a także groby bezimienne i zaniedbane,
- wyjście uczniów klas ósmych na cmentarz Kule pod opieką pani Małgorzaty Turlejskiej, pani Iwony Wałęskiej oraz pani Małgorzaty Kozłowskiej, w ramach którego młodzież wysłuchała historii cmentarza Kule oraz leżących na nim żołnierzy polskich i radzieckich, posprzątała zaniedbane mogiły, zapaliła znicze oraz odwiedziła groby nauczycieli, którzy związani byli z naszą szkołą.