Policjant w świetlicy

13 września 2019 r. wychowanków świetlicy odwiedził policjant, który w ramach realizowanej tematyki „Bezpieczni w szkole, bezpieczni w drodze do szkoły” przybliżył uczniom zasady bezpiecznego zachowania się pieszych w ruchu drogowym.

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, mł. asp. Daniel Zych, w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przekazał pierwszoklasistom zasady, których należy przestrzegać, aby być bezpiecznym na drodze oraz przybliżył codzienną pracę policjantów. Podkreślił także duże znaczenie noszenia przez pieszych elementów odblaskowych i wręczył uczniom piękne odblaskowe zawieszki do tornistrów. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera, choć na twarzach kilku świetlicowych dzieciaków zauważyć można było cień trwogi.