Trudne wierszyki łamiące języki

29 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny „Trudne wierszyki łamiące języki”.

To już była ósma edycja tego przedsięwzięcia. Cieszy nas - organizatorów fakt, że kolejny możemy liczyć na obecność uczniów objętych terapią logopedyczną z zaprzyjaźnionych szkół. Konkurs składał się z dwóch części. Najpierw uczestnicy przebrani w piękne, bajkowe stroje przenieśli nas w świat poezji dziecięcej. Wśród wykonawców naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie: Jan Pytlas (klasa I c) zaprezentowała się w wierszu Juliana Tuwima „Okulary”, Wiktor Wilczyński (klasa I c) wykonał wiersz K. Łochocka „Czarna krowa” oraz Fabian Sekret (klasa I b) przedstawił wiersz Jana Brzechwy „Pomidor”. W drugiej części konkursu uczestnicy brali udział w zabawach logopedycznych, mających na celu doskonalenie słuchu fonematycznego, rozwijanie słownictwa, ćwiczenia pamięci i spostrzegawczości.

Oto lista laureatów konkursu:

• Tomasz Zyskowski Szkoła Podstawowa nr 54
  • Jakub Piasecki Szkoła Podstawowa nr 54
  • Szymon Małolepszy Szkoła Podstawowa nr 33

• Zuzanna Ignasiak Szkoła Podstawowa nr 48
  • Fabian Sekret  Szkoła Podstawowa nr 50
  • Zuzanna Smok Szkoła Podstawowa nr 20

• Aleksandra Markuszewska  Szkoła Podstawowa nr 20
  • Wiktor Wilczyński  Szkoła Podstawowa nr 50
  • Blanka Wiśniewska Szkoła Podstawowa nr 48

Wyróżnienie:

• Lena Gubienia Szkoła Podstawowa nr 48
  • Dawid Kołodziej Szkoła Podstawowa nr 20
  • Jan Pytlas Szkoła Podstawowa nr 50
  • Jakub Rymkiewicz Szkoła Podstawowa  nr 31

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym. Organizatorkami konkursu były panie Iwona Wałęska-Wyrwał oraz Małgorzata Malczyk.