Tajemnicze spotkanie z historią Częstochowy

„Nasze miasto Częstochowa,
jest tajemnicze, bo się chowa
Raz się chowa, a raz nie,
jak tu nie zadziwić się”

O tajemnicach naszego miasta opowiadał dzieciom znany historyk regionu częstochowskiego, miłośnik, kultury i wiedzy o Częstochowie, Dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy, pan Juliusz Sętowski.

Uczniowie klas I b i II a zostali wprowadzeni w tajemniczy świat legend i przypowieści dotyczących dziejów naszego miasta. Pan Juliusz opowiadał o starych karczmach, zjawach oraz o niewyjaśnionych zjawiskach, które miały miejsce w starych dzielnicach miasta. Opowiadał również o życiu uczniów w latach 30-tych okresu międzywojennego. Dzieci mogły zobaczyć na prezentowanych zdjęciach jak wyglądała szkoła, w jaki sposób ubierali się uczniowie, jak wyglądało nasze miasto, a szczególnie Aleje Najświętszej Marii Panny, w tamtych latach.

W podziękowaniu za warsztaty uczniowie przygotowali własnoręcznie albumy dotyczące zabytków Częstochowy. Spotkanie było niezwykłe i trudno było się rozstać. Dzieci długo wspominały niesamowite opowieści o naszym mieście. Organizatorkami spotkania były panie Aleksandra Włodyka i Małgorzata Malczyk.