Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Szkolne kolędowanie w SP 50

W dn. 15. grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie odbył się poranek muzyczny „Szkolne kolędowanie”.
W nastrój świątecznej zadumy społecznośd szkolną wprowadzili przybyli goście: TRIO MUZYCZNE pod kierunkiem Tadeusza Kremblewskiego, w składzie: Karolina Kremblewska – Jeziorska, skrzypce, śpiew i Paulina Limanowska – flet oraz Tadeusz Kremblewski – instrumenty klawiszowe.

Koncert zrealizowano przy współpracy z uczniami ze Szkolnego Koła „Bliżej kultury i natury” z SP 50, którzy zainscenizowali „Opowieśd o Bożym Narodzeniu”. Uczestnicy lekcji z muzykami i kolędnikami wysłuchali również historii kolęd, ciekawostek nt. różnorodności ich form muzycznych /marsz, polonez, oberek, rock/oraz autorów, począwszy od tych anonimowych skooczywszy na najbardziej znanych, takich jak ks. Piotr Skarga, Franciszek Karpioski i Teofil Lenartowicz. Z artystycznym mistrzostwem rozbrzmiewały kolędy: Cicha noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki,
Dzisiaj w Betlejem w wykonaniu muzyków. Z aplauzem słuchacze przyjęli kolędy wykonane przez solistkę p. Karolinę: Jezus malusieoki, Gdy śliczna Panna i Bóg się rodzi. Jak na kolędowanie przystało, odbyło się składanie życzeo i podziękowao. Koncert poprowadziła nauczycielka SP nr 50 Aleksandra Słaby.