Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Dzień Chłopaka

28 września 2018 r. w klasie I c obchodzono Dzień Chłopaka, który w tym roku wypadał w niedzielę 30 września.

Dziewczynki z pomocą mam przygotowały prezenty dla szkolnych kolegów. Upominki bardzo wszystkim przypadły do gustu. Dla koleżanek chłopcy również przygotowali słodką niespodziankę.

Warto przybliżyć sobie historię tego święta. Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska Wikipedia, „International Men's Day” był po raz pierwszy obchodzony w 1999 r. na wyspach Trinidad i Tobago. Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day, czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić to święto. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą „Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą „Dzień Mężczyzny”.

Wszystkim chłopcom życzymy:
uśmiechu na twarzy,