Finał projektu „Młodzi kreatywni”

8 czerwca 2018 r. w Teatrze im. Adama Mickiewicza odbyła się gala podsumowująca ostatnią edycję projektu „Młodzi – Kreatywni”.

Podczas uroczystości prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski wręczyli nagrody laureatom realizowanych w ramach projektu konkursów oraz podziękowania dla partnerów i szkół uczestniczących.

Wśród laureatów konkursów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W konkursie „Kreujemy swoją przyszłość", Amelia Paradowska (VI c) zajęła I miejsce za pracę literacką, a Aleksandra Dębska (II AG) zdobyła II miejsce za pracę plastyczną.

Projekt służył rozwijaniu przedsiębiorczości i kreatywności wśród uczniów oraz wsparciu nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

W realizowanej w roku szkolnym 2017 / 2018, V edycji projektu uczestniczyli uczniowie 26 szkół podstawowych, 1 szkoły gimnazjalnej i 17 ponadpodstawowych.