Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Złoty Potok

7 października 2009r. uczniowie klas I c i II b z nauczycielkami Elżbietą Borkowską i Aleksandrą Słaby przeżywali spotkanie z przyrodą pod przewodnictwem p. mgr Aleksandry Malus, podleśniczym w Nadleśnictwie Złoty Potok.

W siedzibie nadleśnictwa dzieci odbywając spacer po tzw. „korytarzu ekologicznym”, oglądały ekspozycję trofeów myśliwskich, spreparowanych zwierząt i zielników roślin. Szczególnym zaciekawieniem z ich strony cieszyła się tablica „Echo lasu”, przy której przysłuchiwały się odgłosom ptaków i zwierząt leśnych. Ważnym elementem na mapie edukacyjnej spotkania była trasa po ścieżce edukacyjnej w Leśnictwie Dziadówki /długość 2, 3km/ .
Lekcja przybliżyła dzieciom funkcję lasu w życiu człowieka, walory przyrodnicze oraz problematykę związaną z jego ochroną.

Uczestnicy wycieczki znaleźli też czas na spacer po Złotym Potoku szlakiem tamtejszych zabytków architektury i krajobrazu. Odwiedzili kościół pw. św. Jana Chrzciciela oraz Dworek Krasińskich. Miłym podsumowaniem pobytu w Złotym Potoku był wspólny posiłek i ciepła herbatka w regionalnej restauracji.