Romeo i Julia wczoraj i dziś

12 czerwca 2017 r. obejrzeliśmy ostatnie w tym roku szkolnym przedstawienie przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne. Spektakl nosił tytuł „Romeo i Julia wczoraj i dziś” i opowiadał o losach słynnej pary z Werony oraz współczesnych nastolatków.

W treść przedstawienia wplecione były znane wszystkim reklamy, na które żywiołowo reagowała zgromadzona publiczność. Wszystkim podobała się również scena, w której Romeo walczy z Parysem, używając mieczy świetlnych. Współczesny Romeo zapomina o walentynkach, a także (o, zgrozo!) o urodzinach ukochanej. Przypomina mu o tej ważnej dacie niezawodny Merkucjo. Niestety, Romeo jest kompletnie „spłukany” i stać go jedynie na upranie (w niezawodnej pralni „Dagna”) sztucznych kwiatów z zeszłego roku. Jednak dla Julii to za mało i Romeo zostaje sam. Z przedstawienia wynika morał: powinniśmy okazywać sobie miłość na co dzień, a nie tylko przy okazji walentynek (czego i Wam życzymy).