Lekcja biblioteczna

20 kwietnia 2017 r. w klasie III a odbyła się lekcja biblioteczna, którą poprowadziła pani Anna Łyko z Biblioteki Młodzieżowej w Częstochowie. Było to nawiązanie do realizowanego w klasie programu „Bezpieczne dziecko” Elżbiety Zubrzyckiej.

Tematem przewodnim były: „Wartości w moim życiu – przyjaźń”. Dzieci zapoznały się z książką pt.: „Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem”. Bohaterką książki jest mała dziewczynka, która jak każde dziecko, pragnęła mieć przyjaciela. Chciała zaprzyjaźnić się z miłym misiem koala, ale przypadkiem spotkała kogoś zupełnie innego – krokodyla o smutnych oczach. Została jego przyjaciółką. Głównym przesłaniem książki było ostrzeżenie: jeśli przypadkiem zaprzyjaźnisz się z krokodylem, nie czekaj, aż on się zmieni i nie licz na to, że nauczysz go zachowywać się inaczej. Trzymaj się od niego z daleka i pozwól mu żyć tak, jak tego chce. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest i na czym polega przyjaźń oraz czego można oczekiwać od prawdziwego przyjaciela. Lekcja biblioteczna była bardzo ciekawa, a uczniowie przekonali się, że warto czytać, ponieważ książka może być wspaniałym drogowskazem.