Obchody miejskie Święta Niepodległości

11 listopada 2016 r. delegacja uczniów z klas IV – VI wzięła udział w obchodach miejskich Święta Niepodległości.

Uczniów reprezentowali: Paulina Sosnecka (IV a), Inga Sumlińska (V c), Klaudia Kijowska (VI a), Piotr Rakoczy (VI a) oraz Martyna Stawiarska (VI b). Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się pod Jasną Górą. Tam, przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomniku księdza Jerzego Popiełuszki, nastąpiło złożenie kwiatów. Następnie miał miejsce przemarsz na Plac Biegańskiego, gdzie odbył się uroczysty apel oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Śpiewano również pieśni patriotyczne. Podczas uroczystości uczniowie mieli prawdziwą niespodziankę. Spotkali Prezydenta Miasta Częstochowy, Pana Krzysztofa Matyjaszczyka, który zgodził się na wspólne pamiątkowe zdjęcie.