Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty listopada!
Tym, co padli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.

10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Uroczysty apel dla klas I – IV przygotowały klasy III c i III d, pod opieką Pań Aleksandry Włodyki oraz Marii Ogrodniczak. Apel dla klas V – VI przygotowały klasy IV a i VI b, z Paniami Mariolą Michalską i Aliną Bednarz. Dekorację przygotowała Pani Olga Rudlicka, a oprawę muzyczną chór szkolny.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który został entuzjastycznie odebrany przez publiczność. Świadczył o tym nie tylko wyraz zadumy i zachwyt na twarzach obecnych, ale również wypowiedzi rodziców po występie dzieci:
- „To była dla nas powtórka z historii.”
- „My nie potrafimy zaśpiewać tylu pieśni patriotycznych.”
- „Było przepięknie, patriotycznie i narodowo.”

Okazuje się, że 11 listopada to rocznica poważna, ale możliwa do uczczenia również przez uczniów szkoły podstawowej.