Owady świata

Podstawą uczenia się przyrody jest obserwacja natury. Z tego powodu niektóre zajęcia odbywają się poza szkołą. 13 października 2016 r. klasa III a wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Trzepizur udała się do Muzeum w Częstochowie, gdzie dla uczniów zorganizowano wystawę owadów popartą cenną prelekcją.

Pani prowadząca zajęcia przyrodnicze prezentowała poszczególne gatunki owadów. Omawiała ich budowę, środowisko występowania, charakterystyczne cechy. Wszystkich uczniów zafascynowała różnorodność kształtów i barw owadów zamieszkujących naszą planetę. Podziwiając prezentowane okazy trudno było uwierzyć, że to sama natura stworzyła takie cuda. Po zajęciach przyrodniczych klasa udała się do kawiarni na pyszne pączki, eklerki i soki. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że były to bardzo udane zajęcia przyrodnicze.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za wszelką pomoc i opiekę.