Uratować, znaczy żyć

27 września 2016 r. na terenie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Częstochowie odbył się VIII konkurs z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ,,Uratować, znaczy żyć'". Konkurs miał formę praktycznego sprawdzianu nabytych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości zasad ruchu drogowego.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu i zadań finałowych czuwało jury złożone z przedstawicieli: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Stacji Pogotowia Ratunkowego, Komendy Miejskiej Policji, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie. W tym roku szkolnym rywalizowało ze sobą 13 zespołów ze szkół podstawowych. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach wiekowych: klasy I - III oraz klasy IV - VI. Nasza szkoła w obu kategoriach wiekowych wywalczyła II miejsce. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, medale i dyplomy. Fundatorem nagród dla dzieci byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Pani Halina Rozpondek, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Klasy I - III reprezentowali: Maksymilian Szczerba, Wiktoria Nowak, Natalia Skiba, Amelia Stacewicz.
Klasy IV - VI reprezentowali: Alicja Heluszka, Aleksandra Stala, Maja Bolesławska, Maciej Szymanek.

Uczniów do konkursu przygotowywały panie Maria Ogrodniczak i Elżbieta Wagner .

Bardzo dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy również dużej wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości zasad ruchu drogowego.