Podbijamy Dziki Zachód

6 czerwca 2016 r. klasa II a pojechała na wycieczkę do Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach.

Pierwsze kroki uczniowie skierowali do Muzeum Ognia. Jest to nowoczesny obiekt, łączący w sobie funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Ekspozycja tego wyjątkowego centrum nauki poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych, aż do dnia dzisiejszego. W Muzeum Ognia każdy uczeń mógł zostać odkrywcą. Następnie klasa udała się do Miasteczka Westernowego, gdzie uczniowie oprócz fantastycznych pokazów mogli korzystać z wielu atrakcji. Największą popularnością cieszyły się: dojenie krowy, Wulkan, strzelnica, Nawiedzona Sztolnia, Koło Młyńskie Far West, Karuzela Trapera oraz Tajemnicze podziemie. W połowie dnia była przerwa na obiad i lody. Posileni, pełni sił i nowej energii uczniowie udali się na dalszy podbój Dzikiego Zachodu. Czas jednak szybko płynął i trzeba było wracać do domu. Dzieci obiecały, że wrócą do Miasteczka Twinpigs, aby jeszcze raz przeżyć wspaniałą przygodę.