W Parku Ogrodzieniec

Z okazji Dnia Dziecka klasy II c i II e wybrały się 1 czerwca 2016 r. na wycieczkę do Parku Ogrodzieniec. Wokół wspaniałych ruin średniowiecznego zamku znajduje się mnóstwo atrakcyjnych miejsc.

Na początku uczniowie zwiedzili Park Miniatur. Każdy mógł przez godzinę poczuć się jak prawdziwy wielkolud i kilkoma krokami przebyć drogę np. z Częstochowy do Krakowa. Kolejnym niesamowitym przeżyciem była wizyta w Domu Legend i Strachów. Okazało się, że nawet największym twardzielom włos się jeżył na głowie, gdy słuchali opowieści o okrutnych czasach. Grozy całej sytuacji dodawały pojawiające się w ciemności stwory, duchy, dzikie zwierzęta. Żeby nie było tak strasznie następnym punktem programu były zabawy w Parku Rozrywki i zjazd po torze saneczkowym. Na zakończenie trochę nauki - w Parku Doświadczeń Fizycznych każdy mógł dowiedzieć się, jak działają podstawowe prawa fizyki. Kołyska Newtona, Kolorowy Krater czy Wirująca Kula to tylko niektóre z urządzeń, które przeniosły dzieci do tajemniczego ogrodu odkryć i eksperymentów. Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń i wspomnień.