• Odwiedziło nas: 6419570

Dzień Rodziny w klasie II a

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 r. Z tej okazji, 2 czerwca 2016 r., uczniowie klasy II a zaprosili swoich rodziców do wspólnego świętowania.

Uczniowie wcielili się w rolę sędziów, którzy mieli wskazać, kto ważniejszy jest dla dziecka - tata czy mama. Okazało się, że sprawa jest skomplikowana. Z tego powodu powołano Komisję Sędziowską, która miała za zadanie rozwiązać tę niełatwą zagadkę. Po prawej stronie zasiedli zwolennicy ojcowskiego stanowiska, a po lewej ci, którym mama jest najbliższa. Komisja Sędziowska wysłuchała opinii przedstawicieli obu stron. Racji nie można było przyznać nikomu. Zdaniem wszystkich powołanych sędziów, oboje rodzice są potrzebni w życiu każdego dziecka. Na zakończenie tych rozważań uczniowie zaśpiewali piosenkę „Cudownych rodziców mam” i wręczyli lizaki własnoręcznie zrobione w Manufakturze Słodyczy. Oto garść życzeń dla kochanych rodziców:

Droga Mamo, niech pogoda
Życiu Twemu stale świeci.
W niepogodę sił Ci doda
Szczera miłość Twoich dzieci.

Wszystkie dzieci, z okazji Ojców święta,
życzą, by buzia każdego Tatusia
Często była uśmiechnięta.
Wszystkie Wasze marzenia,
Które są lub będą w przyszłości
Niech nie ulecą z cichym westchnieniem
Lecz niech się spełnią w całości.