Żołnierze z wizytą w naszej szkole

29 kwietnia 2016 r. klasę I e odwiedziło dwóch zawodowych żołnierzy: szeregowy Adrian Łapeta oraz starszy chorąży Jerzy Wieczorek.

Goście wyjaśnili dzieciom, czym jest wojsko, jaki jest jego podział oraz wskazali, co należy do głównych zadań sił zbrojnych w zakresie obrony państwa. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega służba wojskowa, oglądając przygotowane przez gości odpowiednie filmy i prezentacje. Największą atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska munduru wojskowego. Dzieci mogły przymierzyć niektóre części wyposażenia: kamizelkę, hełm, maskę przeciwgazową, rękawice. Goscie zaprezentowali również mundur galowy i polowy oraz pokazali, jak wygląda podręczne wyposażenie żołnierza, np. podczas ćwiczeń próbnych na poligonach. Tematyka wojskowa zafascynowała zarówno chłopców, jak i dziewczynki.